خرید بلیط هواپیما کارون

پرواز داخلی
پرواز خارجی
بیمه
این فیلد الزامی است
switch
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
 • بزرگسال (12سال به بالا)
  1
 • کودک (۲ سال تا ۱۲ سال)
  0
 • نوزاد (زیر ۲ سال)
  0
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
switch
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
 • بزرگسال (12سال به بالا)
  1
 • کودک (۲ سال تا ۱۲ سال)
  0
 • نوزاد (زیر ۲ سال)
  0
این فیلد الزامی است
ثبت نام بیمه مسافرتی
نرخ‌های ویژه
ارزانتر از همه جا در

بلیط‌کده

شرکت هواپیمایی کارون قدیمی ترین شرکت هواپیمایی کشور است که در سال 1305 با نام شرکت خدمات هوایی فعالیت خود را آغاز کرد و اقدام به فروش بلیط هواپیما نمود. هدف از راه اندازی این شرکت هواپیمایی استخراج نفت و توسعه عملیاتی در شهرهای نفت خیر جنوب کشور بود. این شرکت هواپیمایی زیر مجموعه ای از شرکت نفت ایران محسوب می شد. در جنگ تحمیلی ایران با ورود عراقی ها به جنوب کشور و زیر آتش قرار گرفتن مناطق نفت خیر ایران، خلبانان این شرکت تمامی هواپیماها و تجهیزات هوایی را از شهر آبادان به آغاجاری انتقال دادند. پس از اتمام جنگ تحمیلی شهر اهواز به عنوان مقر اصلی این شرکت هواپیمایی در نظر گرفته شد.

خرید بلیط هواپیما کارون

در سال 1379 سهم این شرکت به صندوق بازنشستگی کارکنان شرکت نفت واگذار شد و نام آن به هواپیمایی نفت تغییر پیدا کرد. در سال 1395 نام شرکت به نام کارون تغییر داده شد و در حال حاضر قطب اصلی این شرکت فرودگاه مهرآباد تهران و فرودگاه بین المللی اهواز است. این شرکت هواپیمایی از نظر امنیت پرواز در رتبه اول قرار دارد و تا کنون هیچ سانحه پروازی نداشته است. به همین دلیل شرکت هواپیمایی کارون ایمن ترین هواپیمایی خاورمیانه محسوب می شود و هر ساله موفق به دریافت گواهینامه عملیات و صلاحیت پروازی می شود. در حال حاضر شرکت هواپیمایی کارون در طول هفته 190 پرواز به مقاصد مختلف داخلی و خارجی دارد و توانسته است جایگاه خود را به عنوان بهترین و ایمن ترین هواپیمایی ایران حفظ و یکی از گزینه های اول مسافرانی که قصد خرید بلیط هواپیما به مقصد جنوب کشور را دارند می باشد.

خرید بلیط هواپیما شرکت هواپیمایی کارون به صورت اینترنتی

ساده ترین راه برای خرید بلیط هواپیما مراجعه به سایت بلیط کده و خرید اینترنتی بلیط هواپیما است. پس از ورود به سایت بلیط کده شهر مبدا و مقصد را انتخاب نموده و پس از مشخص کردن تاریخ رفت و برگشت می توانید بلیط های موجود در آن تاریخ را مشاهده کنید. بلیط هواپیما برای مسافران بزرگسال به صورت تمام بها و برای کودکان زیر 12 سال با کسر مبلغی از قیمت کل بلیط محاسبه می شود. به همین دلیل بایستی تعداد مسافر را بر حسب سن مشخص کنید. پس از تکمیل صفحه نخست بر روی گزینه جستجوی پرواز کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما کارون

در مرحله بعد لیستی از پروازهای موجود در تاریخ مورد نظر برای شما به نمایش درمی آید. در قسمت بالای لیست گزینه های متعددی وجود دارد. با کلیک بر روی گزینه فیلتر می توانید نوع بلیط، کلاس پروازی، بازه قیمت بلیط و نام ایرلاین را انتخاب کنید. با کلیک بر روی گزینه مرتب سازی می توانید لیست بلیط ها را بر اساس ارزانترین، گران ترین، نزدیکترین و دورترین پرواز مرتب نموده و بلیط مورد نظرتان را از لیست پیدا کنید. در بلیط اطلاعاتی از قبیل زمان پرواز، نوع بلیط، زمان احتمالی ورود به مقصد و ... نوشته شده است.

پس از انتخاب بلیط بایستی اطلاعات هر یک از مسافران را در کادرهای مربوطه وارد کنید. وارد کردن نام و نام خانوادگی و کد ملی مسافران الزامی است. پس از تکمیل این قسمت از طریق درگاه های اینترنتی می توانید هزینه بلیط را پرداخت نموده و بلیط الکترونیک خود را دریافت کنید. نسخه الکترونیکی یا چاپی بلیط را تا زمان مراجعه به فرودگاه و برای صدور کارت پرواز همراه داشته باشید.

کلاس های پروازی هواپیمایی کارون

پروازهای شرکت هواپیمایی کارون در کلاس پروازی اکونومی انجام می شوند. کلاس پروازی اکونومی یا اقتصادی دارای امکانات مناسبی است. صندلی ها بسیار راحت بوده و بسته به مدل هواپیما صندلی ها با فاصله مشخصی از یکدیگر قرار گرفته اند. در کابین هواپیما مانیتورهایی در فواصل مشخص قرار گرفته است و در برخی از هواپیماها در پشت هر صندلی مانیتوری وجود دارد که تصاویر مشترکی برای مسافران پخش می کند. پذیرایی برای تمام مسافران یکسان بوده و در زمان مشخص انجام می شود. با این وجود امکانات و خدمات مناسبی برای مسافران در نظر گرفته شده است که آرامش و آسایش آنها را در طول پرواز تامین می کند.

کلاس های پروازی هواپیمایی کارون

صدور کارت پرواز آنلاین هواپیمایی کارون

کارت پرواز برای مسافران شرکت هواپیمایی کارون به صورت حضوری و در فرودگاه مبدا صادر می شود. مسافران برای دریافت کارت پرواز بایستی به کانتر صدور کارت پرواز در فرودگاه مراجعه کرده و با ارائه کارت شناسایی و بلیط هواپیما، کارت پرواز خود را دریافت کنند. شماره صندلی و ساعت پرواز بر روی کارت پرواز درج شده است و از این طریق می توانید صندلی خود را در داخل کابین هواپیما پیدا کنید. برای دریافت کارت پرواز بایستی در حدود یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید، گیت پذیرش مسافر 30 دقیقه پیش از پرواز بسته می شود.

پروازهای داخلی هواپیمایی کارون

پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی کارون در فرودگاه های بین المللی اهواز، فرودگاه آبادان، فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه سردار جنگل رشت، فرودگاه بین المللی کیش، فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز، فرودگاه شهرکرد، فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران، فرودگاه شهید صدوقی یزد، فرودگاه ماهشهر، فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز، فرودگاه آغاجاری، فرودگاه خارک، فرودگاه ساری، فرودگاه اردبیل، فرودگاه خلیج فارس بندر عسلویه به مقاصد مختلف انجام می شوند. پروازهای داخلی این شرکت هواپیمایی عبارت است از:

· بلیط هواپیما اهواز آبادان هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران هواپیمایی کارون

· قیمت بلیط هواپیما اهواز هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران اصفهان هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز رشت هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران رشت هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز کیش هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران کیش هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز مشهد هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران مشهد هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز تهران هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران اهواز هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز یزد هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران یزد هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز ماهشهر هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران ماهشهر هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز تبریز هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران تبریز هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز خارک هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران خارک هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز ساری هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران ساری هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز اردبیل هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران اردبیل هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز عسلویه هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما تهران عسلویه هواپیمایی کارون

پروازهای داخلی هواپیمایی کارون

· بلیط هواپیما اهواز عسلویه هواپیمایی کارون


پروازهای خارجی هواپیمایی کارون

از جمله پروازهای خارجی شرکت هواپیمایی کارون به مقاصد کشور ارمنستان، شهر ایروان در فرودگاه بین المللی زوارتنوتس و کشور امارات متحده عربی، شهر دبی در فرودگاه بین المللی دبی انجام می شود. برنامه پروازهای خارجی در طول هفته و در روزهای مشخص انجام می شود. برای اطلاع از تاریخ و زمان پرواز می توانید به سایت بلیط کده مراجعه فرمائید و از برنامه پروازی این شرکت هواپیمایی مطلع شوید.

بلیط هواپیما چارتری هواپیمایی کارون

برای خرید بلیط های چارتری می توانید از طریق سایت بلیط کده اقدام نمائید و با فعال کردن گزینه چارتری لیست بلیط های چارتری موجود در تاریخ مورد نظرتان را مشاهده کنید. بلیط های چارتری معمولا با قیمتی مناسب تر از بلیط های سیستمی به فروش می رسند. اما قیمت گذاری بلیط های چارتری بر اساس سیاست های خاصی انجام می شود و شرکت هواپیمایی کارون دخالتی در این مورد ندارد. به عنوان مثال در ایام تعطیل و مناسب های خاص به دلیل افزایش تعداد مسافران قیمت بلیط ها کمی بالاتر تعیین می شود. اما زمان پرواز نزدیک بوده و مسافران می توانند در زمان مورد نظرشان به سفر بروند. در مورد بلیط های چارتری روال این چنین است که امکان استرداد یا کنسل کردن بلیط وجود نداشته و قیمت آن نیز برای کودکان و بزرگسالان تفاوتی ندارد.

بلیط هواپیما چارتر هواپیمایی کارون

بار مجاز هواپیمایی کارون

تمامی شرکت های هواپیمایی برای حمل بار در سفرهای داخلی و خارجی قوانین متفاوتی دارند. معمولا مقدار بار مجاز برای هر مسافر بر روی بلیط هواپیما درج شده است. شرکت هواپیمایی کارون برای سفرهای داخلی مقدار بار مجاز را برای هر مسافر 20 کیلوگرم تعیین کرده است. علاوه بر این هر نفر می تواند بار دستی در حدود 5 کیلوگرم را به داخل کابین هواپیما ببرد. در پروازهای خارجی بار مجاز 25 کیلوگرم است و در صورتی که وزن بار بیشتر از این مقدار باشد بایستی هزینه اضافه بار پرداخت شود. حمل مواد غذایی بیشتر از حد مجاز، نوشیدنی، مواد حاوی الکل و اشیاء تیز به داخل کابین هواپیما ممنوع است. حمل کالسکه و ویلچر برای نوزادان و افراد ناتوان ممنوعیتی ندارد.

باز مجاز هواپیمایی کارون

هواپیماهای شرکت هواپیمایی کارون

شرکت هواپیمایی کارون در حوزه حمل و نقل هوایی بسیار موفق عمل کرده و توانسته ناوگان هوایی خود را گسترش دهد. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر 9 فروند هواپیمای فوکر فعال دارد و تمامی خدمات خود را با بروزترین استانداردهای بین الملل به مسافران خود ارائه می دهد. هواپیماهای موجود در ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی کارون عبارت است از:

· 5 فروند هواپیمای فوکر 50 دارای ظرفیتی برابر با 50 مسافر

• 5 فروند هواپیمای فوکر 50 دارای ظرفیتی برابر با 50 مسافر
• 4 فروند هواپیمای فوکر 100 با ظرفیتی برابر با 100 مسافر

لیست هواپیماهای هواپیمایی کارون

اطلاعات بین المللی هواپیمایی کارون

شرکت هواپیمایی کارون در سال 1305 تاسیس شد و مقر اصلی این ایرلاین شهر اهواز است. کد یاتا شرکت هواپیمایی کارون NV است. نام این شرکت هواپیمایی به دلیل تغییر در بخش مدیریت، سرمایه گذاری و بخش مالی در سال های گذشته با تغییراتی همراه بوده است. نام این شرکت هواپیمایی ابتدا "خدمات هوایی" بود، سپس به نام "شرکت حمل و نقل هوایی" و سپس به نام "شرکت هواپیمایی نفت ایران" و در نهایت به نام "شرکت هواپیمایی کارون" تغییر یافت.

اطلاعات بین المللی هواپیمایی کارون

· دفتر مرکزی فروش شرکت هواپیمایی کارون: تهران، فاز یک شهرک اکباتان، بلوار شهید نفیسی، پلاک 11


پذیرایی در هواپیمایی کارون

شرکت هواپیمایی کارون سابقه بالایی در صنعت هواپیمایی کشور ایران داشته و در زمینه ارائه خدمات رفاهی و ایمنی پرواز در رتبه اول قرار دارد. این شرکت هواپیمایی همواره در تلاش بوده تا بهترین امکانات و خدمات پروازی را برای مسافران خود فراهم نماید. شرکت هواپیمایی کارون کیترینگ اختصاصی خود را با بهترین کیفیت راه اندازی نموده است و تمامی غذاهای پروازهای خود را در این کیترینگ تهیه و بسته بندی می کند. کیفیت مواد و غذاهای تهیه شده در این کیترینگ به طور مرتب توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد. در وعده های اصلی غذاهایی با حجم مناسب و حاوی مواد مغذی و قندی در اختیار مسافران قرار داده می شود. همراه با وعده اصلی میان وعده و نوشیدنی نیز سرو می گردد.

پذیرایی در هواپیمایی کارون

امکانات پرواز در هواپیمایی کارون

شرکت هواپیمایی کارون یکی از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی ایرانی است و در تمام این سال ها از نیروهای متخصص و ماهر برای نگهداری و تعمیر ناوگان هوایی خود کمک گرفته است. مهندسین هوایی به طور مرتب سلامت هواپیماها را بررسی می کنند تا شرایط را برای سفری ایمن و لذت بخش مهیا نمایند. در فرودگاه اهواز امکاناتی نظیر اتاق استراحت، فروشگاه، رستوران و نمازخانه برای استفاده مسافران در نظر گرفته شده است.

تیم پروازی هواپیمایی کارون

تیم پروازی هواپیمایی کارون

در تیم پروازی شرکت هواپیمایی کارون خلبانان و مهمانداران مجرب و متخصص مشغول به کار هستند و مدیریت این شرکت برای استخدام کارکنان خود شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است. شرایط عمومی مهمانداران داشتن سلامت جسمی و روانی، داشتن حداقل 26 سال سن، حداقل مدرک دیپلم، داشتن یک گواهی نامه معتبر مهمانداری از یک موسسه آموزشی معتبر است. مهمانداران موظف هستند تمامی تجهیزات موجود در هواپیما را پیش از پرواز بررسی نموده و به مسافران در زمان ورود به هواپیما خوش آمد بگویند و آنها را به سمت صندلی شان راهنمایی کنند. آموزش نحوه استفاده از تجهیزات ایمنی هواپیما نیز بر عهده مهمانداران است.

تیم خلبانی نیز از نیروهای کارآزموده و متخصص تشکیل شده است. خلبانان با مباحثی از جمله ساختار هواپیما، هواشناسی و آیرودینامیک پرواز آشنایی داشته و در این زمینه آموزش های لازم را دریافت نموده اند. خلبانان بایستی از نظر روحی و جسمی در سلامت کامل به سر ببرند و در معاینه کلی بدن و انواع آزمایش های سلامت قبول شوند. حداکثر سن استخدام خلبان در شرکت های هواپیمایی 26 سال و حداقل قد مورد قبول 165 سانتی متر است.

میزان رضایت مسافران
3.7 از 5 مجموعاً 10 نظر برای هواپیمایی کارون ثبت شده است
★★★★★
★★★★★
موضوع دیدگاه
زمانبندی پرواز 3.8 / 5
تعداد دیدگاه: 10
کیفیت پذیرایی 3.4 / 5
تعداد دیدگاه: 10
برخورد مهمانداران 4.0 / 5
تعداد دیدگاه: 10
3.7
29 آذر 1402پرواز تهران به اهواز هواپیمایی کارون
3.7
29 آذر 1402پرواز تهران به اهواز هواپیمایی کارون
1.7
02 آبان 1402پرواز اهواز به تهران هواپیمایی کارون
5.0 از پرواز رضایت داشتم
24 مهر 1402پرواز تهران به مشهد هواپیمایی کارون
4.3 با تشکر از همکاران کارون همه چیزخوب و پرواز سروقت انجام گرفت
24 مهر 1402پرواز دزفول به مشهد هواپیمایی کارون
3.7 صدای موتور سرسام آور بود
10 شهریور 1402پرواز مشهد به تهران هواپیمایی کارون
2.3 بدون اعلام قبلی بعد از حضور در فرودگاه فعلا سه ساعت تاخیر دارد
11 اردیبهشت 1402پرواز تهران به شيراز هواپیمایی کارون
3.0
03 اردیبهشت 1402پرواز تهران به ماهشهر هواپیمایی کارون
5.0
18 فروردین 1402پرواز تهران به ماهشهر هواپیمایی کارون
5.0
14 فروردین 1402پرواز شيراز به تهران هواپیمایی کارون