بلیط هواپیما تهران استانبول

پرواز داخلی
پرواز خارجی
بیمه
این فیلد الزامی است
switch
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
 • بزرگسال (12سال به بالا)
  1
 • کودک (۲ سال تا ۱۲ سال)
  0
 • نوزاد (زیر ۲ سال)
  0
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
switch
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
 • بزرگسال (12سال به بالا)
  1
 • کودک (۲ سال تا ۱۲ سال)
  0
 • نوزاد (زیر ۲ سال)
  0
این فیلد الزامی است
ثبت نام بیمه مسافرتی
نرخ‌های ویژه
ارزانتر از همه جا در

بلیط‌کده

 

بلیط هواپیما تهران استانبول

با خرید بلیط هواپیما تهران و استانبول می توانید به مهمترین شهر ترکیه سفر کنید. هر ساله خیل عظیمی از مسافران ایرانی به استانبول می روند تا از جذابیت های این شهر دیدن کرده و از مراکز خرید معروفش خرید کنند. پرواز تهران استانبول را باید پرترددترین خطوط هوایی در ایران دانست. درحقیقت، این پرواز رتبه یک پروازهای بین المللی را به خود اختصاص داده است. اگر برای اولین بار است که به استانبول سفر می کنید یا در طول سال چند سفر به این شهر زیبا دارید، ابتدا قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول را بررسی کرده و برای رزرو آن اقدام کنید. با این حال، در این بررسی به شما کمک می کنیم تا بلیط مناسب را خریداری کنید.

انواع بلیط پرواز تهران استانبول

بلیط پرواز تهران استانبول را می توان مانند هر پرواز دیگری به صورت بلیط سیستمی یا چارتری خریداری کرد. هر دوی این بلیط ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. در ادامه به انواع بلیط پرواز تهران استانبول اشاره می کنیم:

 

 

بلیط چارتر تهران استانبول

شرکت های مسافرتی و گردشگری بخشی از صندلی های ایرلاین ها را خریداری می کنند. این شرکت ها به عنوان چارترکننده شناخته می شوند. آنها مسئولیت تعیین قیمت، تاریخ پرواز و مسائل دیگر را بر عهده دارند. بلیط چارتری اغلب با قیمت بهتری به مسافران ارائه می شود، اما قابل استرداد نیست. قیمت بلیط برای بزرگسالان و کودکان مشابه است. شما می توانید بلیط چارتری پرواز تهران استانبول را هر زمانی خریداری کنید، به خصوص در زمان نزدیک به پرواز، قیمت این بلیط بیشتر است. بعد از خرید بلیط چارتری امکان تغییر تاریخ سفر وجود ندارد.

بلیط سیستمی تهران استانبول

بلیط سیستمی تهران استانبول

بلیط سیستمی را شرکت های هواپیمایی مستقیماً می فروشند. شما می توانید این بلیط را چند ماه قبل از پرواز خود خریداری کنید. این بلیط برای کسانی که مدام به استانبول سفر می کنند و باید در زمان مشخص به این شهر برسند، گزینه مناسب تری است. بلیط سیستمی قابل استرداد است، اما مقداری جریمه از طریق ایرلاین دریافت می شود. معمولاً قیمت بلیط کودکان کمتر از بلیط بزرگسالان است. قیمت بلیط سیستمی اغلب در طول سال ثابت است و تاریخ پروازهای شرکت های هواپیمایی نیز تغییر نمی کند.

کلاس های پروازی تهران استانبول

کلاس پروازی می تواند میزان کیفیت خدمات در کابین هواپیما را مشخص کنند. اگر می خواهید ببینید بلیط هواپیماهای تهران استانبول چه کلاس های پروازی دارند، ادامه مطلب را بخوانید:

اکونومی

اکونومی ابتدایی ترین کلاس است که توسط اکثر خطوط هوایی برای پروازهای بین المللی و داخلی ارائه می شود. این کلاس در حالی که ارزان ترین گزینه برای مسافران است، کمترین راحتی را دارد و اغلب با محدودیت های زیادی همراه است. بسیاری از خطوط هوایی به مسافرانی که پرواز اکونومی را رزرو می کنند، امکان استراداد هزینه را نمی دهند. علاوه بر این، مسافران کلاس اکونومی معمولا نمی توانند تاریخ رزرو خود را تغییر دهند و آخرین نفری هستند که سوار هواپیما می شوند.
همچنین فضا در کلاس اکونومی محدود است. صندلی ها نسبت به کلاس های دیگر کوچکتر هستند، به این معنی که فضای پای کمتری وجود دارد. صندلی ها را نیز می توان تنها چند سانتی متر خواباند. در پروازهای بین المللی داشتن وسایل سرگرمی و درگاه شارژ تلفن و لپ تاپ خود معمول است. شما معمولاً می توانید یک یا دو چمدان دستی را در پروازهای بین المللی بدون هزینه اضافی داخل کابین بیاورید. در هر صورت، اگر به دنبال پروازی مقرون به صرفه هستید، کلاس اکونومی گزینه خوبی است.

بلیط تهران استانبول اکونومی

اکونومی پرمیوم

این کلاس فقط در پروازهای طولانی یا بین المللی در دسترس است. این کلاس بین بیزینس کلاس و کلاس اکونومی قرار دارد و فضا و امکانات بیشتری را برای مسافران فراهم می کند. اگر می خواهید تجربه سفر راحت تری نسبت به کلاس اکونومی داشته باشید و امکان خرید پرواز تهران استانبول برای بیزینس کلاس را ندارید، کلاس اکونومی پرمیوم گزینه خوبی است. شما فضای پا بیشتر و صندلی پهن تری خواهید داشت.
ارائه غذا در این کلاس مانند کلاس اکونومی است، اما کیفیت غذا مطلوب تر خواهد بود. ورود به هواپیما نیز با اولویت سوار شدن نسبت به کلاس اکونومی همراه است. شما می توانید یک یا دو چمدان دستی را به خود به کابین ببرید. اگر برای کار سفر می کنید و می خواهید راحتی بیشتری داشته باشید، کلاس اکونومی پرمیوم انتخاب خوبی است. با این حال، باید پول بیشتری را برای این کلاس پرداخت کنید.

بیزینس کلاس

اگر می خواهید با آسایش بیشتری سفر کنید، بیزینس کلاس بهترین گزینه است. این کلاس به طور قابل توجهی گران تر از کلاس اقتصادی پرمیوم است، اما اگر راحتی برای شما ضروری باشد، ممکن است ارزش هزینه کردن را داشته باشد. پروازهای بین المللی مانند پرواز تهران استانبول می توانند برای برخی از مسافران طولانی و خسته کننده باشد، اما یک صندلی درازکش بیزینس کلاس راحتی بیشتری را فراهم می کند.

غذاها و نوشیدنی های عالی از جمله مزایای بیزینس کلاس هستند. به عنوان یک مسافر بیزینس کلاس، چندین گزینه سرگرمی نیز خواهید داشت. سایر امکانات لوکس شامل لحاف و بالش های نرم و راحت نیز به شما ارائه می شوند. در هنگام ورود به هواپیما، اولویت سوار شما با شما خواهد بود. اگر به راحتی بیشتر اهمیت می دهید و هزینه پرداخت بلیط بیزینس کلاس را دارید، این کلاس پروازی برای شما عالی خواهد بود.

بلیط هواپیما فرست کلاس تهران به استانبول

فرست کلاس

بسیاری از خطوط هوایی شاهد کاهش تقاضا برای فرست کلاس و افزایش مسافران بیزینس کلاس هستند. کاهش مسافران درجه یک به دلیل کم شدن تفاوت های بین دو کلاس است. اگرچه فرست کلاس کمتر رایج است، اما لوکس ترین کلاس پروازی محسوب می شود. تعداد صندلی های فرست کلاس به طور قابل توجهی کمتر از سایر کلاس هاست و به مسافران تجربه ای شخصی تر ارائه می دهد.

صندلی های مجلل به طور قابل توجهی بزرگ تر از صندلی های بیزینس کلاس هستند و به شما فضای کافی برای خوابیدن و استراحت کردن را می دهند. امکانات رفاهی شامل کیتی از برندهای لوکس، وعده های غذایی بسیار لذیذ، تنقلات فراوان، نوشیدنی و حتی دوش گرفتن در حمام هستند. لوکس ترین امکانات رفاهی را در پروازهای بین المللی خواهید یافت. مسافران فرست کلاس مانند مسافران بیزینس کلاس یک خط ورود اختصاصی به هواپیما دارند.

قیمت بلیط پرواز تهران استانبول

قیمت پرواز تهران استانبول ثابت نیست و عوامل مختلفی در آن تاثیر دارند. در ادامه به عوامل موثر در تعیین قیمت بلیط تهران به استانبول اشاره می کنیم:

فصلی بودن

یکی از بزرگترین عواملی که بر قیمت بلیط هواپیما تاثیر می گذارد، فصلی بودن آن است. در فصول اوج سفر مانند تعطیلات عید نوروز و تعطیلات تابستانی، بلیط هواپیما به دلیل تقاضای زیاد گران تر است. برعکس، در فصول کم تقاضا مانند زمستان و پاییز، قیمت بلیط هواپیما به طور کلی پایین تر خواهد بود. اگر تاریخ های سفر شما انعطاف پذیر است، می توانید با رزرو پرواز در فصل کم تقاضا در هزینه خود صرفه جویی کنید.

رقابت خطوط هوایی

رقابت خطوط هوایی عامل مهم دیگری است که بر قیمت بلیط هواپیما تأثیر می گذارد. هنگامی که در یک مسیر خاص رقابت بیشتری وجود دارد، خطوط هوایی تمایل دارند برای جذب مشتری، قیمت بلیط خود را کاهش دهند. از سوی دیگر، زمانی که رقابت کمتر باشد، شرکت های هواپیمایی می توانند قیمت های خود را افزایش دهند. قبل از رزرو پرواز خود، قیمت خطوط هوایی مختلف را مقایسه کرده تا بهترین معامله را پیدا کنید.

رزرو بلیط هواپیما تهران به استانبول

زمان رزرو

زمان رزرو عامل مهم دیگری است که بر قیمت بلیط هواپیما تأثیر می گذارد. به طور کلی، رزرو پرواز از قبل می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کند. هر چه به تاریخ سفر نزدیکتر می شوید، بلیط هواپیما گران تر می شود؛ بنابراین، اگر تاریخ سفر خود را از قبل می دانید، در اسرع وقت پرواز خود را رزرو کنید. همچنین قیمت بلیط پرواز تهران استانبول بسته به ساعت، روز و فصل متغیر است.

تقاضا برای پرواز

تقاضا نقش بسزایی در قیمت بلیط هواپیما دارد. هنگامی که تقاضای زیادی برای یک پرواز خاص وجود دارد، خطوط هوایی تمایل دارند قیمت های خود را افزایش دهند. از سوی دیگر، زمانی که تقاضا کم است، شرکت های هواپیمایی قیمت های خود را کاهش می دهند تا صندلی ها را پر کنند. سعی کنید زمانی که تقاضا کم است، رزرو خود را انجام دهید تا در هزینه خود صرفه جویی کنید.

قیمت سوخت

قیمت سوخت تاثیر بسزایی بر قیمت بلیط هواپیما دارد. زمانی که قیمت سوخت بالا باشد، شرکت های هواپیمایی باید برای انجام پروازهای خود هزینه بیشتری بپردازند که منجر به افزایش قیمت بلیط می شود. برعکس، زمانی که قیمت سوخت پایین است، خطوط هوایی می توانند قیمت بلیط خود را کمتر کنند.

بلیط پرواز تهران استانبول لحظه آخری

بلیط پرواز لحظه آخری به بلیطی اطلاق می شود که کمی قبل از حرکت پرواز، معمولاً چند روز یا چند ساعت قبل از زمان برخاستن از پرواز قابل خریداری است. این بلیط ها اغلب زمانی ارائه می شوند که مسافران نیازهای فوری یا غیرمنتظره سفر مانند سفرهای کاری ناگهانی، موارد اورژانسی خانوادگی یا سایر شرایط پیش بینی نشده داشته باشند. به دلیل ماهیت فوری این پروازها و زمان محدود موجود قبل از پرواز، بلیط های پرواز لحظه آخری اغلب در مقایسه با بلیط هایی که از قبل خریداری شده اند گران تر هستند.

خطوط هوایی معمولاً قیمت های بالاتری را برای این بلیط ها در نظر می گیرند. علاوه بر این، در دسترس بودن بلیط های لحظه آخری می تواند محدود باشد، در حالی که بلیط های لحظه آخری می تواند برای مسافرانی که نیاز به پرواز فوری دارند راحت باشد، توصیه می شود هر زمان که ممکن است برای اطمینان از قیمت های بهتر و اطمینان از در دسترس بودن صندلی، پرواز را از قبل رزرو کنید.

بلیط هواپیما لحظه آخری تهران استانبول

خرید بلیط هواپیما از تهران به استانبول رفت و برگشت

بلیط رفت و برگشتی بلیطی است که به مسافر اجازه می دهد از یک مقصد به مقصد دیگر سفر کرده و سپس به کشور خود بازگردد. این بلیط معمولاً با قیمت بهتری در مقایسه با خرید دو بلیط یک طرفه جداگانه ارائه می شود. هنگام خرید بلیط رفت و برگشت پرواز تهران استانبول اساساً یک بلیط واحد می خرید که هم مسیرهای رفت و برگشت و هم تاریخ و زمان مشخص برای هر مرحله از سفر را پوشش می دهد. این نوع بلیط برای مسافرانی که برنامه سفر از پیش تعیین شده ای دارند و قصد بازگشت به مقصد اولیه خود را دارند مفید است.

راهنمای خرید بلیط هواپیما اینترنتی تهران استانبول

خرید آنلاین بلیط هواپیما می تواند فرآیندی راحت و ساده باشد. شما از طریق یک وبسایت معتبر رزرو بلیط هواپیما تهران استانبول مانند «بلیط کده» می توانید برای تهیه بلیط اقدام کنید. ابتدا وارد صفحه اول سایت شوید. در بالای صفحه اول مبدا، مقصد، تاریخ سفر، تعداد نفرات و سایر موارد را پر کنید. سپس لیستی از پروازهای تهران استانبول ارائه می شوند که شامل قیمت، ایرلاین ها، کلاس پروازی، خدمات پرواز و سایر موارد هستند. روی گزینه موردنظر خود کلیک کنید تا ویژگی های پرواز به شما نشان داده شود. سپس باید مشخصات کامل را وارد کرده تا در نهایت بلیط را خریداری کنید.
کلام آخر
پرواز تهران استانبول می تواند سفری خاطره انگیز را برای شما رقم بزند، به ویژه اگر بتوانید بلیط با قیمت مناسبی را پیدا کنید. توصیه می کنیم در انتخاب روز سفر انعطاف پذیر باشید تا بتوانید قیمت منصفانه تری را پیدا کنید. سفر به استانبول با یک پرواز ایمن بسیار لذت بخش خواهد بود؛ بنابراین در زمان خرید بلیط هواپیما تهران استانبول به نوع ایرلاین، نوع بلیط و خدماتی که شرکت هواپیمایی ارائه می دهد توجه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رزرو پرواز تهران استانبول با مشاوران در بلیط کده تماس بگیرید.

سوالات متداول
چطور بلیط هواپیما ارزان تهران استانبول را بخریم؟
برای خرید بلیط ارزان تهران استانبول باید در روزها و فصول کم تفاضا سفر کنید. همچنین از انواع تخفیف ها و پیشنهادهای آژانس های مسافرتی استفاده کنید.
مدارک لازم برای خرید بلیط هواپیما تهران استانبول چیست؟
دو مدرک اصلی برای خرید بلیط تهران استانبول شامل پاسپورت و فیش پرداختی عوارض خروج از کشور است.
بار مجاز قابل حمل در پرواز کیش به استانبول چقدر است؟
مقدار بار مجاز بسته نوع ایرلاین ممکن است متفاوت باشد. میزان بار مجاز تقریباً بین 20 تا 50 کیلوگرم خواهد بود. همچنین بار داخل کابین معمولاً بین 5 تا 7 کیلوگرم است.
قیمت بلیط کودکان کیش به استانبول چقدر است؟
قیمت بلیط کودکان در روش سیستمی می تواند تا نصف قیمت بزرگسالان متفاوت باشد، اما در روش چارتری تفاوتی با بلیط بزرگسالان ندارد.