بلیط چارتر

پرواز داخلی
پرواز خارجی
بیمه
این فیلد الزامی است
switch
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
 • بزرگسال (12سال به بالا)
  1
 • کودک (۲ سال تا ۱۲ سال)
  0
 • نوزاد (زیر ۲ سال)
  0
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
switch
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
 • بزرگسال (12سال به بالا)
  1
 • کودک (۲ سال تا ۱۲ سال)
  0
 • نوزاد (زیر ۲ سال)
  0
این فیلد الزامی است
ثبت نام بیمه مسافرتی
نرخ‌های ویژه
ارزانتر از همه جا در

بلیط‌کده

 

پرواز چارتر

برای سفرهای داخلی و خارجی می توان نوعی بلیط هواپیما به نام بلیط چارتر را تهیه کرد. عمده بلیط هایی که در حال حاضر توسط آژانس های مسافرتی فروخته می شود، پرواز چارتر است که در اکثر روزهای هفته ارائه می شود. مسافران در هر ساعت از شبانه روز می توانند بسته به نیازهای خود برای خرید بلیط چارتر اقدام کنند. این بلیط مزایای متعددی دارد که به افراد امکان می دهد نسبت به قیمت، روز، فصل و امکانات انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند. با این حال، در این مقاله از وبسایت «بلیط کده» در مورد ماهیت، مزایا و قیمت رزرو بلیط چارتر صحبت می کنیم.

 

تهران
مشهد
تهران
دبی

 

پرواز چارتر چیست؟

پرواز چارتر نوعی پرواز است که جزو برنامه منظم خطوط هوایی نیست. در عوض، پروازی است که توسط آژانس های مسافرتی (چارترکننده) ارائه می شود. آژانس های مسافرتی اقدام به خرید تعدادی یا همه صندلی های یک ایرلاین می کنند. برخلاف پروازهای برنامه ریزی شده یا سیستمی که در مسیرها و جدول های زمانی ثابت انجام می شوند، پروازهای چارتری اغلب بر اساس نیازهای آژانس های مسافرتی تنظیم می شوند؛ بنابراین از نظر قیمت و ساعت حرکت با انعطاف پذیری بیشتری همراه هستند

تفاوت پرواز چارتر و سیستمی

پروازهای برنامه ریزی شده یا سیستمی طبق برنامه ثابتی که توسط شرکت هواپیمایی منتشر شده است انجام می شود. آنها مسیرها و جدول زمانی تعیین شده را دنبال می کنند که در طول سال اغلب ثابت هستند. هر کسی می تواند بلیط سیستمی را مستقیماً از ایرلاین خریداری کند. این پروازها برای عموم قابل دسترسی هستند و مسافران معمولاً به طور مستقل صندلی در این پروازها رزرو می کنند.

پروازهای چارتر بر اساس برنامه ای انجام می شوند که متناسب با نیازهای چارترکننده است؛ بنابراین قیمت بلیط پروازهای چارتر در طول هفته و ماه نوسان دارد. به طور معمول، قیمت بلیط چارتر در روزهای کم تقاضا کمتر از بلیط سیستمی است، اما در روزهای پرتقاضا ممکن است بیشتر باشد. پس طرف چارترکننده کنترل بیشتری روی جزئیات پرواز دارد و می تواند وضعیت بلیط را مطابق با شرایط تغییر دهد.
امکان استرداد بلیط های سیستمی با پرداخت جریمه در هر زمان وجود دارد، اما بلیط های چارتری اغلب امکان استرداد را ندارند. با این حال، اگر به زمان پرواز چند هفته باقی مانده باشد، امکان کنسلی برای بلیط چارتر با پرداخت جریمه وجود دارد. این موضوع به سیاست های آژانس مسافرتی بستگی دارد. همچنین بلیط کودکان در پرواز سیستمی نصف بهاست، اما در قیمت بلیط کودکان در پرواز چارتری مشابه بزرگسالان است.

مزایا بلیط چارتر

مزایا و معایب بلیط پرواز چارتر

بلیط چارتر می تواند مزایای و معایب مخصوص به خود را داشته باشد که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

مزایای بلیط چارتر

• قیمت ارزان تر
• دسترسی در هر زمان
• امکان رزرو لحظه آخری

معایب بلیط چارتر

• اغلب غیرقابل استرداد (کنسلی)
• یکسان بودن قیمت بلیط کودکان با بزرگسالان
نکته: امکان تغییر ساعت و روز پرواز برای بلیط های چارتری به سیاست های آژانس مسافرتی بستگی دارد. با این حال، در بیشتر موارد امکان تغییر ساعت و روز پرواز وجود ندارد.

انواع پروازهای چارتر

بلیط چارتر را می توان به انواع پرواز داخلی و خارجی تقسیم کرد. پرواز داخلی پروازی است که در داخل مرزهای یک کشور انجام می شود، پرواز خارجی پروازی است که به بیرون از مرزهای یک کشور انجام می شود. اگر قصد خرید بلیط چارتر تهران به مشهد را دارید، شما پرواز داخلی انجام داده اید. اگر هم بخواهید بلیط چارتر تهران استانبول را تهیه کنید، یک پرواز بین المللی را انجام خواهید داد.
بلیط چارتر را می توان از نظر کلاس پروازی نیز به انواع مختلف تقسیم کرد. کلاس پرواز که به عنوان کلاس کابین یا کلاس مسافرتی نیز شناخته می شود اغلب به چیدمان صندلی و امکانات رفاهی اشاره دارد. خطوط هوایی کلاس های پروازی مختلفی را برای پاسخگویی به ترجیحات و نیازهای مختلف مسافران ارائه می دهند. دو کلاس اصلی پرواز عبارتند از:
فرست کلاس
کابین های فرست کلاس معمولاً لوکس ترین و جادارترین اقامتگاه ها را ارائه می دهند. مسافران ممکن است از صندلی های بزرگ تری لذت ببرند که اغلب می توانند به تخت خواب، امکانات رفاهی ممتاز، وعده های غذایی لذیذ و خدمات سفارشی تبدیل شوند. مسافران فرست کلاس معمولاً اولویت در سوار شدن، اضافه بار چمدان و دسترسی به سالن های استراحت انحصاری فرودگاه را دریافت می کنند.

کلاس اکونومی

کلاس اکونومی بلیط چارتر

کلاس اکونومی گزینه استاندارد صندلی است که در اکثر پروازها ارائه می شود. صندلی ها جمع و جورتر از صندلی های فرست کلاس هستند، اما هنوز هم تجربه سفر راحت را ارائه می دهند. خدمات این نوع کلاس پروازی ممکن است شامل وعده های غذایی معمولی و امکان آوردن یک ساک دستی به داخل کابین باشد. بلیط های کلاس اکونومی عموماً مقرون به صرفه تر فرست کلاس هستند.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چارتر

پرواز چارتری در بیشتر زمان های سال ارائه می شود، اما اگر قصد خرید بلیط با ارزان ترین قیمت را دارید باید ابتدا به مقصد پروازی خود توجه کنید. اگر می خواهید به مناطق گرم مانند جنوب کشور سفر کنید، بلیط های چارتری در تابستان با قیمت کمتری ارائه می شوند، اگر هم می خواهید به خارج از کشور مانند استانبول بروید، بلیط ها در زمستان اغلب با قیمت کمتری ارائه می شوند. روزهای پرتقاضا برای بلیط چارتر اغلب در آخر سال یا عید نوروز است که قیمت بلیط بالاست.

مسیرهایی که بلیط چارتر دارند

مسیرهای زیادی در طول سال با پرواز چارتری ارائه می شوند، اما بعضی از مسیرهای محبوب تر از بقیه هستند. به طور کلی، شهرهای پربازدید مانند مشهد، اصفهان، شیراز، کیش، بندر عباس و تبریز هستند. از پروازهای خارجی محبوب نیز می توان به استانبول و دبی اشاره کرد. در تمامی این مسیرها در طول سال می توانید برای رزرو و خرید بلیط چارتر اقدام کنید.

نحوه خرید بلیط هواپیما چارتر

برای خرید بلیط چارتر ارزان قیمت هواپیما بهترین گزینه وبسایت ها هستند. سایت های فروش بلیط چاتری مزایای مانند راحتی، سرعت، اطمینان و امکان بررسی را فراهم می کنند. شما به راحتی می توانید از طریق وبسایت «بلیط کده» برای خرید پرواز چارتری اقدام کنید. به صفحه اول سایت بروید و در داخل کادر مواردی مانند مبدا، مقصد، کلاس پروازی، تعداد نفرات و سایر موارد را پر کنید. سپس لیست از پروازها طبق تاریخی که قید کردید نمایش داده می شوند. اکنون می توانید پروازها را بسته به نوع ایرلاین، تاریخ پرواز و خدمات دیگر مشاهده کرده و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بلیط چارتر ارزان

بلیط هواپیما چارتر ارزان

خرید بلیط چارتر داخلی ارزان در تمام طول سال ارائه می شود، اما همانطور که قبل تر بیان کردیم، بلیط ارزان چارتر نسبت به مقصد و زمان سفر متغیر است. توصیه می کنیم برای چند هفته قبل از پرواز تخفیفات لازم را انجام دهید. همچنین برخی از آژانس های مسافرتی برای ترغیب مسافران انواع تخفیفات و تورها را ارائه می دهند.

قیمت بلیط هواپیما چارتر

قیمت پرواز چارتر بسته به شرایط مختلفی متفاوت است. هر عامل اصلی و جزئی می تواند در هزینه این بلیط موثر باشد. برای مثال، سفر در روزهای آخر هفته اغلب کمی گران تر از روزهای وسط هفته است. در ادامه به عوامل موثر در قیمت بلیط هواپیما چارتر اشاره می کنیم:
• ساعت پرواز
• روز پرواز
• فصل پرواز
• رویدادهای مهم
• کلاس پروازی
• قیمت سوخت
• تعداد مسافران
• شهرت ایرلاین
• مسافت پرواز
• عرضه و تقاضا

بلیط چارتر خارجی

مردم در طول سال سفرهای خارجی مختلفی را به اقصی نقاط جهان تجربه می کنند. سفر به بیرون مرزها بسیار لذت بخش و آموزنده است. دیدن کشورهای مختلف و لمس فرهنگ و تاریخ آنها به انسان بینش تازه ای می دهد. مسافران عزیز می توانند برای اکثر نقاط دنیا از بلیط چارتر بهره مند شوند. این بلیط ها نسبت به پروازهای داخلی دسترسی و بسته به مقصد کمتری دارند. برای مثال، بلیط چارتر شهر بارسلونا اسپانیا اغلب کمتر از بلیط استانبول یا دبی است، زیرا سفرهای کمتری به بارسلونا انجام می شود. مقاصد سفری خارج از کشور که محبوبیت بیشتر دارند، عبارتند از:
• استانبول
• دبی
• عراق
• پکن
• تورنتو
• بالی
• مسکو

لیست پروازهای چارتری

لیست پرواز چارتری

با درج کردن اطلاعات سفر در وبسایت می توانید به لیست پروازهای چارتر دسترسی داشته باشید. این لیست مشخصات ایرلاین ها، ساعات پرواز، قیمت بلیط و امکانات رفاهی مختلفی را ارائه می دهند؛ بنابراین شما اطلاعات لازم برای پرواز را در اختیار خواهید داشت و سپس می توانید برای پرواز مورد نظر خود بلیط مناسب را خریداری کنید.

کنسل کردن بلیط چارتر

همانطور که قبل تر بیان شد، امکان کنسلی بلیط چارتر کم است. این موضوع به مدت زمان باقی مانده به سفر و سیاست های آژانس مسافرتی بستگی دارد. هر چه به پرواز نزدیک شویم، جریمه کنسلی افزایش پیدا می کند. پس توصیه می کنیم شرایط کنسلی پرواز بلیط چارتر را بررسی کنید.
کلام آخر
با خرید بلیط چارتر می توانید برای سفرهای داخلی و خارجی خود را آماده کنید. فقط مهم است بلیط را از وبسایت ها و آژانس های معتبر تهیه کنید تا با اطمینان بیشتری به سفر خود بپردازید. توصیه ما این است که اگر در روزهای شلوغ سال سفر می کنید، خرید بلیط رفت و برگشت را برای اطمینان بیشتر در نظر داشته باشید. همچنین بلیط های لحظه آخری با قیمت به مراتب کمتر فروخته می شوند تا صندلی های باقی مانده هواپیما پر شوند. اگر سفر فوری برای شما پیش آمد از بلیط لحظه آخری استفاده کنید. در هر صورت، برای کسب اطلاعات بیشتر با تیم مشاوران ما در بلیط کده تماس بگیرید.

سوالات متداول
دلیل ارزان بودن بلیط چارتر؟
به این خاطر که آژانس مسافرتی بخشی یا همه صندلی های ایرلاین را خریداری می کند. پس کنترل قیمت و پر کردن صندلی ها را بر عهده دارد.
آیا بلیط چارتر برای کودکان هم ارزان است؟
خیر، بلیط چارتر کودکان هم قیمت بلیط بزرگسالان است.
تفاوت بلیط لحظه آخری و چارتر چیست؟
بلیط لحظه آخری درَ روزها یا ساعات منتهی به پرواز برای پر کردن صندلی های خالی فروخته می شود، اما بلیط چارتر در طول سال ارائه می شوند.
چطور ساعت و تاریخ بلیط چارتری را تغییر دهیم؟ این امکان وجود دارد؟
امکان تغییر ساعت و روز پرواز برای بلیط های چارتری به سیاست های آژانس مسافرتی بستگی دارد. با این حال، در بیشتر موارد امکان تغییر ساعت و روز پرواز وجود ندارد.