بلیط هواپیما لحظه آخری

پرواز داخلی
پرواز خارجی
بیمه
این فیلد الزامی است
switch
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
 • بزرگسال (12سال به بالا)
  1
 • کودک (۲ سال تا ۱۲ سال)
  0
 • نوزاد (زیر ۲ سال)
  0
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
switch
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
این فیلد الزامی است
 • بزرگسال (12سال به بالا)
  1
 • کودک (۲ سال تا ۱۲ سال)
  0
 • نوزاد (زیر ۲ سال)
  0
این فیلد الزامی است
ثبت نام بیمه مسافرتی
نرخ‌های ویژه
ارزانتر از همه جا در

بلیط‌کده

اگر جز افرادی هستید که انعطاف زیادی برای سفر دارید و دلتان می خواهد که بلیطی با قیمت ارزان تهیه کنید بهتر است سراغ خرید بلیط هواپیما لحظه آخری بروید. بلیط های پرواز لحظه آخری اغلب قیمت کمتری نسبت به سایر بلیط ها دارند و جز خریدهای اقتصادی به حساب می آیند.

بلیط لحظه آخری

بلیط هواپیما لحظه آخری چیست

بلیط هواپیما لحظه آخری یک فرصت عالی برای کسانی است که دوست دارند با قیمتی مناسب به مقصد مورد نظرشان بروند. اما این بلیط ها فقط در زمان هایی که به پرواز خیلی نزدیک شده ایم، یعنی حداکثر یک روز قبل از پرواز، موجود هستند.

بلیط لحظه آخری

همانطور که گفتیم، بلیط لحظه آخری مناسب افرادی است که به دنبال ماجراجویی های بدون برنامه ریز هستند. در ادامه خواهیم گفت که علاوه بر مزیت بزرگ ارزان بودن پرواز لحظه آخری، استفاده از آنها معایبی نیز دارد. به دلیل وجود این موارد نمی توان خرید بلیط هواپیما لحظه آخری را به تمام افراد توصیه کرد. بهتر است که پس از کسب آشنایی کامل با این نوع بلیط برای خرید آنها اقدام کنید.

تفاوت بلیط لحظه آخری با بلیط سیستمی

همانطور که گفتیم بلیط لحظه آخری یک نوع بلیط چارتر است که توسط شرکت های مسافربری عرضه می شود. این بلیط ها معمولا ارزان تر از بلیط سیستمی هستند و توسط خطوط هوایی مستقیما فروخته می شوند. اما این بلیط ها دارای محدودیت هایی هستند که باید به آن ها توجه کرد. برخی از این محدودیت ها عبارتند از:

1. قیمت و زمان پرواز بلیط لحظه آخری به وضعیت پر یا خالی بودن صندلی ها بستگی دارد و ممکن است در لحظه تغییر کند. بنابراین شما نمی توانید از قبل برنامه ریزی دقیقی برای سفرتان داشته باشید.
2. بلیط لحظه آخری قابل استرداد یا تغییر نیستند. اگر شما بخواهید سفرتان را لغو یا تغییر دهید، هیچ هزینه ای به شما بازگردانده نمی شود.
پس اگر شما می خواهید سفری با برنامه مشخص داشته باشید، بلیط لحظه آخری مناسب شما نیست. بهتر است از بلیط سیستمی استفاده کنید که قیمت و زمان آن ها ثابت است و در صورت نیاز می توانید آن ها را استرداد یا تغییر دهید.

اصفهان
استانبول
اصفهان
استانبول
اصفهان
استانبول

بلیط لحظه آخری چارتر

در صورتی که یک شرکت گردشگری تمام صندلی های یک پرواز را رزرو کند می تواند بلیط های آن سفر را تحت عنوان چارتر به مشتریان بفروشد. ساز و کار بلیط لحظه آخری چارتر در سطور بالا توضیح داده شد. نزدیک سفر است و شرکت هنور چند صندلی خالی در لیست خود دارد. در این صورت آنها بلیط را با مبلغ کمتری در اختیار مشتریان می گذارند تا پرواز با صندلی های خالی انجام نشود.

بلیط لحظه آخری خارجی

بلیط لحظه آخری خارجی

برای پروازهای خارجی نیز می توانید از پرواز لحظه آخری استفاده کنید. به این منظور می توانید تاریخ و محل مورد نظر خود را در سایت بلیط کده جستجو کنید. در صورت موجود بودن بلیط در روز دلخواه شما می توانید آن را خریداری کرده و به کشور دلخواه خود سفر کنید.

بلیط لحظه آخری مفت

بلیط هواپیما لحظه آخری برخلاف ارزان بودن کیفیت بالایی دارد. یعنی در صورتی که تصورتان این است که با خرید این نوع بلیط کیفیت صندلی و خدمات شما پایین خواهد بود، باید بگوییم که اشتباه می کنید. کیفیت خدمات این نوع بلیط ها و پروازها هیچ فرقی با حالت سیستمی و چارتر ندارد. صرفاً به دلیل خالی بودن ظرفیت با قیمت پایین تری به فروش می رسند.

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

همانطور که در سطور بالا گفتیم، برای خرید بلیط لحظه آخری می توانید در سایت بلیط کده بلیط مورد نیاز خود را جستجو کنید. تلاش ما بر این بوده که ارزانترین و باکیفت ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کنیم. توجه داشته باشید که اگر به دنبال بلیط ارزان لحظه آخری هستید، بهتر است در زمان هایی که تقاضای سفر کم است و یا در لحظات نهایی قبل از پرواز جستجو کنید. زیرا در فصول پر سفر و تعطیلات، ممکن است قیمت بلیط لحظه آخری حتی بالاتر از قیمت بلیط سیستمی باشد.

انواع بلیط لحظه آخری

نوع پرواز لحظه آخری

بلیط هواپیما لحظه آخری ممکن است از دو نوع باشد: بلیط چارتر یا بلیط سیستمی.
بلیط چارتر یک نوع بلیط است که توسط شرکت های مسافربری خریداری و فروخته می شود. این شرکت ها معمولا پروازهای مسیرهایی را که تقاضای زیادی دارند، مثل مشهد، قشم، استانبول و نجف، چارتر می کنند. اگر در این مسیرها صندلی های پرواز پر نشود، آن ها را با قیمت بسیار پایین تری به عنوان بلیط لحظه آخری به فروش می رسانند.
بلیط سیستمی یک نوع بلیط است که توسط خطوط هوایی مستقیما فروخته می شود. این بلیط ها قیمت و زمان ثابتی دارند. اما گاهی اوقات خطوط هوایی برای جذب مسافر بیشتر، بلیط های سیستمی خود را با قیمت کمتر یا در کلاس نرخی ارزانتری به عنوان بلیط لحظه آخری عرضه می کنند.

خرید بلیط هواپیما چارتر لحظه آخری

در خرید و فروش پرواز لحظه آخری هم چارترکننده سود می برد و هم مشتری. به این دلیل که چارترکننده با پرکردن صندلی ها از زیان خود جلوگیری می کند و مشتری با پرداخت نرخ کمتر، می تواند در هزینه های پرواز خود صرفه جویی کند.

بلیط لحظه آخری داخلی

در پروازهای داخلی نیز بلیط های لحظه آخری به فروش می رسند. پروازهایی از مقصد تهران به شهرهایی همچون مشهد، اصفهان، تبریز، کیش، اهواز و شیراز جزء پروازهای پرتقاضای داخلی هستند که در صورت نداشتن برنامه ای مشخص برای سفر و یا داشتن آمادگی کامل در هر لحظه می توانید آنها را برای خود و خانواده تان خریداری کنید.

خرید بلیط ارزان لحظه آخری

برای خرید بلیط ارزان لحظه آخری لازم است که علاوه بر آمادگی، پیگیری زیاد نیز داشته باشید. به این دلیل که لازم است با بررسی پروازهای مختلف بتوانید بلیط مقصد دلخواهتان را پیدا کنید. اگر قصد استفاده از این خدمات را دارید، توصیه می کنیم که به سایت بلیط کده سر زده و پروازها را چک کنید.

رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری

برای رزرو و خرید بلیط لحظه آخری باید به چند نکته توجه کنید. یکی از این نکات تاثیر فصل، روز و ساعت بر قیمت بلیط لحظه آخری است. برخی از فصول، روزها و ساعات پرتقاضا و پرسفر هستند و در نتیجه قیمت بلیط هواپیما در آن ها بالاتر می رود.
فصل: در فصولی که مردم بیشتر سفر می کنند، مانند تابستان، نوروز، عید فطر و عید قربان، تقاضا برای بلیط هواپیما افزایش می یابد و در نتیجه قیمت آن ها نیز بالا می رود. بنابراین اگر قصد دارید در این فصول سفر کنید، بهتر است از قبل بلیط خود را رزرو کنید و انتظار نداشته باشید که بلیط لحظه آخری ارزان پیدا کنید. اما در فصولی که تقاضا برای سفر کمتر است، مانند پاییز و زمستان، ممکن است بلیط لحظه آخری با تخفیف زیادی به فروش برسد.
روز: در روزهایی که مردم بیشتر سفر می کنند، مانند پایان هفته، تعطیلات رسمی و مناسبت های مذهبی و ملی، تقاضا برای بلیط هواپیما افزایش می یابد و در نتیجه قیمت آن ها نیز بالا می رود. بنابراین اگر قصد دارید در این روزها سفر کنید، بهتر است از قبل بلیط خود را رزرو کنید. اما در روزهایی که تقاضا برای سفر کمتر است، مانند اواسط هفته، ممکن است بلیط لحظه آخری با تخفیف زیادی به فروش برسد. زیرا احتمال بیشتری وجود دارد که شرکت های هواپیمایی برای پر کردن صندلی های خالی خود، قیمت بلیط را کاهش می دهند.
ساعت: در ساعاتی که مردم بیشتر سفر می کنند، مانند صبح و عصر، تقاضا برای بلیط هواپیما افزایش می یابد و در نتیجه قیمت آن ها نیز بالا می رود. در ساعاتی که تقاضا برای سفر کمتر است، مانند نیمه شب، ممکن است بلیط لحظه آخری با تخفیف زیادی به فروش برسد.

چگونه بخریم؟

چگونه بلیط هواپیما لحظه آخری بخریم

فرایند خرید بلیط هواپیما لحظه آخری بسیار ساده است. به طور مثال برای خرید اینترنتی این بلیط ها می توانید به سایت ما مراجعه کرده و با وارد کردن مبدا، مقصد و روز دلخواه بلیط پرواز لحظه آخری را پیدا کرده و خریداری کنید.

استرداد بلیط لحظه آخری

در اغلب موارد امکان استرداد بلیط لحظه آخری وجود ندارد. البته دلیل این امر نیز مشخص است. این بلیط ها در زمان بسیار کوتاهی تا پرواز به فروش می رسند. در برخی از موارد امکان استرداد بلیط وجود دارد اما به شرطی که مشتری هزینه جریمه آن را پرداخت کند. مبلغ جریمه معمولاٌ به ارزش خود بلیط است. در صورتی که پرواز بیش از 2 ساعت تاخیر داشته باشد، امکان کنسلی بدون جریمه وجود خواهد داشت. البته این امکان نیز به شرکت ارائه دهنده بستگی دارد.
در صورت جا به جایی پرواز و یا کنسلی از طرف برگزارکننده (ایرلاین یا شرکت چارترکننده)، ممکن است امکان استرداد بلیط وجود داشته باشد. اما این مورد نیز بستگی به شرکت ها دارد. برخی از آنها امکان استرداد بلیط لحظه آخری در این نوع شرایط را فراهم کرده و برخی دیگر نمی کنند.

قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری

قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری برای مقاصدی مانند اصفهان، تبریز، شیراز و چند شهر دیگر چیزی حدود 1 میلیون تا 1 و میلیون و دویست هزار تومان است. البته ممکن است این بلیط ها با نرخ های کمتری نیز وجود داشته باشند. شما می توانید با وارد کردن اطلاعات سفر خود در سایت بلیط کده آمار سفرها، پروازها و قیمت بلیط ها را داشته باشید.

محبوب ترین پروازهای لحظه آخری داخلی

محبوب ترین پروازهای لحظه آخری داخلی معمولاٌ از مبدا تهران به شهر زیارتی مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و کیش است. این شهرها بنا به توریستی بودن خود پروازهای زیادی را دریافت می کنند. در این بین تعداد کنسلی و بلیط های لحظه آخری نیز در آنها بیشتر از سایر نقاط است.
سوالات متداول
 

سوالات متداول
چرا بلیط لحظه آخری بخریم؟
به این دلیلی که بلیط لحظه آخری قیمت کمتری دارد و در صورتی که به همراه خانواده سفر می کنید می تواند هزینه های سفر شما را تا حد زیادی کاهش دهد.
تفاوت بلیط کنسلی هواپیما و لحظه آخری چیست؟
بلیط کنسلی هواپیما بلیطی است که مسافرانی که قصد سفر خود را تغییر داده اند یا از سفر منصرف شده اند، به آژانس های هواپیمایی یا سایت های فروش بلیط می دهند.
تفاوت بلیط لحظه آخری با بلیط چارتر چیست؟
بلیط چارتری هواپیما بلیطی است که توسط شرکت های چارترکننده یا آژانس های مسافرتی از قبل از شرکت های هواپیمایی خریداری می شود و با قیمتی که توسط چارترکننده تعیین می شود به مسافران عرضه می شود. بلیط چارتری معمولاً ارزان تر از بلیط سیستمی است ولی قابل استرداد نیست.
تفاوت بلیط لحظه آخری با بلیط معمولی چیست؟
تفاوت این دو نوع بلیط در قیمت ان است. بلیط هایی که به صورت عادی به فروش می رسند قیمت معمول بازار را دارند.
تا کی قبل از پرواز میتوانیم بلیط لحظه آخری بخریم؟
معمولاٌ تا 24 ساعت مانده به پرواز می توانید بلیط پرواز لحظه آخری را تهیه کنید.
چرا بلیط لحظه آخری ارزان است؟
به این دلیل که چارترکننده برای جلوگیری از زیان خود قیمت بلیط را کاهش می دهد تا با پر شدن صندلی های هواپیما از ضرر و زیان مجموعه خود جلوگیری کند.
آیا قیمت بلیط لحظه آخری برای کودکان ارزان تر است؟
خیر. قیمت بلیط لحظه آخری برای کودکان ارزان تر نیست. بلیط لحظه آخری در اکثر مواقع قیمت ثابتی دارد و فرقی نمی کند که مسافر کودک باشد یا بزرگسال.